نی لبک

با اهل درد شرح غم خود نمی کنم ***تقدیر قصه دل من ناشنیدن است

پاورچين نگاهی گذرا بر معضلات سياسی کشور
ساعت ۱٠:٢٩ ‎ق.ظ روز ٢۱ دی ۱۳۸۱  کلمات کلیدی:

سلام بابا دم اين جناب لاريجانی گرم حيف حيف که قراره عوضشه تا ببينيم ولايتی چی کار ميکنه ولی خدايش پاورچين از ان دست طنزهایی است که لااقل چهارتا نکته جالب در ان دیده می شود بر عکسه طنزهايی که تا به حال در سيماي جمهوری اسلامی ديده ايم نکاتی که شايد در نگاه اول به چشم نمی ايد در يک از قسمتها که چند روز پيش از شبکه پنج نشان داده شد داستان رياست داوود و فرهاد،سپهر بر ساختمان بود که خيلی جالب بود مخصوصآ رياست فرهاد و سپهر رياستی که بر اساس سر کار گزاشتن مردم و وعده سر خرمن دادن به مردم پايه گزاری شده بود مدیرانی که فقط منافع جناح مطبوع خود را در نظر می گرفتند و در اين راه فقط به فکر جيب خودشان بودند يکی از جالب ترين بخشهايه اين فيلم جلسه ای بود که فرهاد برای بدست اوردن مفهوم لوله بود حال شما بجايه لوله موضوعاتی چون توسعه سياسی ،اصلاحات و ازادی را بگزاريدفرهاد می گفت : لوله در مغازست حالا ما به فکر مفهومش باشيم.
درست مثل همين همايشهای که مثل اب خوردن راه به راه ميزارن تا مردم را سرکار بزارن بجایه اینکه به فکر مشکلات اساسی مردم باشن به فکر مفهوم موضوعات مبهم هستند همش شعار همش شعر.
ولی ریاست سپهر از همه جالب تر بود و نشان دهنده اینده ریاست بازی و مدیریت سازی در کشور بود وقتی مردم از دست مدیران کشور خسته شده اند وخود دست بکار شده وانها را از ریاست برکنار می کنند کاری که در اینده نزدیک ان را خواهیم دید.
اگر بخواهیم بدنبال شباهت های بین مدیران این سریال و مدیران واقعی کشور بگردیم داوود شباهتهایه بسیار زیادی با هاشمی خودمان دارد فرهاد هم با خاتمی همزاد است و سپهر هم که احتمالآ در اینده نزدیک همزادش را پیدا خواهد کرد.
ولی مهمترین پیامی که این برنامه داشت که اگر مدیران کشور در نوع مدیریتشان تجدید نظر نکنند مردم در انتخابشان تجدید نظر می کنند که تجدید نظر کمی برایشان گران تمام می شود.
یاحق