نی لبک

با اهل درد شرح غم خود نمی کنم ***تقدیر قصه دل من ناشنیدن است

نتيجه نظر سنجی.
ساعت ۱٢:۳٤ ‎ق.ظ روز ٢٥ مهر ۱۳۸۱  کلمات کلیدی:
سلام به تمام دوستان عزيز
سرانجام نتیجه نظر سنجی ما مشخص شد این نظر سنجی از تاریخ ۹مهر تا به امروز در این وبلاگ قرار داشت با یک حساب سرانگشتی بدون احتساب کسانی که چندین بار در این مدت به این وبلاگ مراجعه کرده اند دسته کم۵۰۰نفر به این وبلاگ مراجعه کرده اند واز تمام این دوستان حدود۲۰ نفر تعریف قابل قبولی (چرت وپرت نبوده) از ازادی کردند از این ارقام تنها یک نتیجه می توان گرفت و ان این است که از جوانانی که دم از ازادی می زنند فقط حدود۱۰٪ تعریفی از ازادی در ذهن خود دارند بقیه ازادی را جز سکس نمی دانند در پایان چند تعريف برتر را می نویسم(نوشته ها کاملآ بدون تصحيح می باشد):

نويسنده: آزاد
چهارشنبه، 10 مهر 1381، ساعت 2:52

آزادي يعني اينكه هر كس در فكر كردن و ابزار عقيده آزاد باشه. يعني هر كسي بتونه هر كاري خواست بكنه، تا حدي كه مزاحم ديگران نشه. آزادي يعني اينكه هر كس در انتخاب دين خودش آزاد باشه. ...
آزادي يعني اينكه هر كس در فكر كردن و ابزار عقيده آزاد باشه. يعني هر كسي بتونه هر كاري خواست بكنه، تا حدي كه مزاحم ديگران نشه. آزادي يعني اينكه هر كس در انتخاب دين خودش آزاد باشه. ...
آزاد يعني اينكه چون اينجا "جمهوري اسلامي" حاكمه كسي مجبور نباشه قوانين اسلام رو به زور رعايت كنه، آزادي يعني اينكه بعضي ها به دليل عقايدي كه دارن و نمي تونن ابراز كنن، مجبور نباشن بگن ما مسلمان هستيم و ...

سه غلط املائی ونمره ۱۷.
واما پس از کمی شوخی برسیم سر اصل مطلب تا انجایی که ما اطلاع داریم در کشور ما هرکس هر دینی را دوست داشته باشد انتخاب می کنند و اجباری در دین نیست در فکر کردن و بیان عقایید تا وقتی که به کسی توهین نشود هم همه ازادند ولی هر کسی هر کاری خواست نمی توانند انجام دهد چون تعيين اینکه عمل او موجب زیان دیگران می شود یا نه از عهده ان شخص خارج است و هر کاری که می شود قانون جنگل برای مثال وقتی ما با افرادی دوست می شویم ملزم به رعایت بعضی موارد هستیم حتی اگر با انجام ان عمل هم به کسی زیان وارد نشود جامعه وکشور که جای خود ،کسی که در هر کشوری زندگی می کنند ملزم به رعایت بعضی قوانین و انجام ندادن بعضی از کارهاست حتی اگر انجام دادن ان کارها به کسی لطمه وارد نکند.
در ضمن در اینجا کسی محتاج مسلمان شدن افراد نیست.

نويسنده: يه آدم
چهارشنبه، 10 مهر 1381، ساعت 14:5

آزادي ؟! بيخيال بابا ... وقتي تونستي وبلاگي رو كه با نظرش مخالفي بخوني و به جاي فحش و بد‌وبيراه ، بشيني و منطقي بهش جواب بدي و يا حتي منطقي و بدون كف بر دهان آوردن از كنارش بگذري ... اونوقت دوباره بيا و سوال كن ... با هم درباره‌اش حرف ميزنيم !!!

اقا ما که تا به حال به کسی توهین نکرديم و مطلبی هم از مخالفان ندیدیم که کف کنیم.

نويسنده: Ehsan
چهارشنبه، 10 مهر 1381، ساعت 14:21

mahdi jan, ba ye negah be in javab haye doostan yade oon harfi oftadam ke mige" bazi bahs ha ra bara bazia matrah kardan tohin be mabhase". vaghean adam moteasef mishe az nazarate doostane azadi khah rage be azadi!

E-mail: afshari@stanford.edu
URL: وارد نشده است

اقا احسان بخاطر ان قضیه هم باید ما را ببخشی

نويسنده: آرش کماندار
سه شنبه، 9 مهر 1381، ساعت 12:18

آزادی از مفاهیمی است که همیشه مورد اختلاف بوده است. شاید زیباترین حالت آزادی در آزادی اندیشه جلوه کند. آنجا که بتوان حرف خود حتی درباره مقدسترین چیزها مانند خدا را به راحتی مطرح کرد و دیگران نیز به راحتی و بدون هیچ اهانتی جواب دهند...

E-mail: وارد نشده است
URL: kaman.persianblog.ir

این هم یه نوعشه !

نويسنده: بچه مثبت +++++
سه شنبه، 9 مهر 1381، ساعت 13:42

معناي آزادي رو هر كس با توجه به ظرفيت هاي دروني خودش مي تونه معين كنه...واسه همينه كه بعضي ها آزادي رو اينقدر كووچيك مي كنن كه تو يه سري مسائل روزمره تعريف مي شه...دست حق يارت

E-mail: وارد نشده است
URL: dimple.persianblog.ir

ابجی خانوم محتاجیم به دعا.

katbalou
شنبه، 13 مهر 1381، ساعت 18:48

آزادی یعنی این که:
1)بنده اگر با مردی ازدواج کردم بتونم طبق صلاحدید خودم درس بخونم و سرکار برم.
2)اگر بخوام عروسی بگیرم دست و دلم نلرزه که الان باجگیر های بسیجی میان و پدر مهمان ها و صاحب عروسی رو در میارن.
۳)اگر یه دختر با یه پسری بیرون رفت نگیرن بلایی به سرش بیارن که اگه رسما هم زن خراب بود روحا و جسما به سرش نمیومد.
4)اگر بنده خلاف آقایون که ماشاله همه عالم کل علوم عقلی و نقلی هستند فکر کردم, نگیرن به جرم چیزی که توی کله امه بلایی بسرم بیارن که فکر کردن یادم بره
5)اگر زنی برای کسب درآمد فروشندگی میکند(فرضا) بتواند بدون متلک شنیدن از بعضی آقایون به تنهایی کار کند.
6)اگر نخواهم فرزندم طبق برداشت های دینی آقایون بزرگ شود راهی برای این کار داشته باشم.
1-7)بتوانم طبق تصمیم خودم زندگی کنم نه این که جهت تامین منافع آقایون به اصطلاح مسوولین طبق صلاحدید اونها: لباس بپوشم , حرف بزنم,فکر کنم, نور چشم و شوهرم رو بفرستم جبهه,دخترم رو از تمام مسایل مقتضای سنش منع کنم,...
7-2)به موسیقی ای که اونها مجوز می دهند گوش کنم.به نوعی که اونها میگند مهمونی بگیرم و برم. کتابهایی رو که میگند فقط بخونم. و همه فقط برای این که منافع این افراد تامین بشه.

پاسخ ها:
درمورد شماره ۱ که نه به ما ربط داره نه حکومت اين از پایین بودن سطح فرهنگی و بعضی سنتهای قدیمی می باشد.
درمورد شماره ۲ تا وقتی جشن شما در حد اعتدال باشد بنده تضمین می دهم کسی با شما کار نداشته باشد.
در مورد شماره۳هم در حد اعتدال کسی کاری به دخترها وپسرها ندارد البته اگر از خیال بافی های بعضی از سایتها بگزریم و به واقعیات جامعه نگاه کنیم.
درمورد شماره۴ هم تا وقتی تفکرات شما وبیان انها موجب توهین به شخص یا طیف گسترده ای از جامعه نشود شما در بیان تفکراتتان ازادید همانطور که خیلی از دوستان روشنفکر ما ازادند.
در مورد شماره ۵ هم این نوع برخورد اقایان محترم به سطح فرهنگ و نوع نگاه انان به زنان بر می گردد که به ما ربطی نداره چون اگر خدای نکرده به یکی از این اقایون به قول بچها گفتنی گیر بدیم میگن به ازادی مشروع جوانان توهین شده همانطور که از گفتهای شما استنباط می شود.
درمورد شماره ۶ هنوز فکری نکرده ام به قول علی اقا بعدآ می گم.
درمورد شماره۷ـ۱ شما مجازید هر جور مایلید لباس بپوشید اما عواقب ان به شخص خودتان بر می گردد البته قانون برای جلوگیری از ان عواقب حجاب اسلامی را توصیه کرده است ((حجاب مصونیت است نه محدوديت))در ضمن درسته مملکت ارتش نداره ولی سپاه وبسیج که هستن شما لازم نیست شوهرتان را به جبهه های خیالی بفرستید.
اگر مقتضیات سن داشتن رابطه(بخوانید سکس) با پسرهاست که شما هر جور مختارید.
درمورد شماره۷-۲ هم که شما مجازید هرنوع موسیقی که خواستید گوش کنید تا وقتی که ارامش دیگران را به هم نزند گناه وصوابش هم به گردن خودتان درمورد مهمانی ها هم که اگر نگاهی به جراید بیندازید میزان رعایت قوانین را خواهید دید ولی درمورد کتابها باید بگوییم نظر شما جز خیال پردازی چیزی نیست.

نتیجه تمام این حرفها: به نظر من با توجه به تمام تعاریف انجام شده ازادی در میهن عزیزمان ایران در حد مطلوبش وجود دارد و اگر کمی به وضع معیشتی مردم برسند ایران بهشت موعود خواهد شد.
دست حق یارتون